Виховна робота

Основні напрямки виховної роботи

Олешківського професійного ліцею

на 2017-2018 навчальний рік

 Відповідно до Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021року, необхідно забезпечити системне підвищення якості освіти, шляхом перебудови навчально-виховного процесу на засадах розвивальної педагогіки, спрямованої на раннє виявлення та найбільш повне розкриття потенціалу у дітей, з урахуванням їх вікових та психологічних особливостей, на основі впровадження педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій. Індивідуальний підхід допоможе залучити до роботи кожного учня. В цьому навчальному році в ліцеї навчається 5 учнів-інвалідів, які мають різні види захворювань: важка форма цукрового діабету, ДЦП, вади зору, слуху, мовлення. Це все учні з особливими освітніми потребами, 36 учнів з діагнозом легка розумрва відсталість, які теж потребують особливих умов навчання та виховання. До кожного з них потрібно застосовувати індивідуальний підхід, розробити індивідуальні завдання. В цьому полягає застосування елементів інклюзивної освіти.

 Відповідно до Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017-2018н.р.:

 1. Ключовими нормативними документами у сфері освітньої політики щодо виховання є «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Метою Орієнтирів виховання є створення цілісної моделі виховання на основі громадянських та загальнолюдських цінностей.

 2. Особливої уваги потребують питання превентивного виховання. Плануючи роботи із означеного напрямку необхідно взяти до уваги, що у продовж минулого року неповнолітніми скоєно 14 238 злочинів. Особливістю криміногенної ситуації в підлітковому середовищі є зміна її структури в бік зростання корисливих злочинів (майнових).

 В минулому навчальному році нашими учнями скоєно 3 злочини. (Одного засуджено до позбавлення волі, по іншим триває слідство). Семеро учнів ліцею мають   судимість (з них 5 скоїли злочин до вступу) Притягнуто до адміністративної відповідальності у минулому році 5 учнів (Радіца, Ткаченко, Лазоряк, Вівчаровський, Железняк, Москвітіна, Пригода). Два учня стоїть на обліку у нарколога (Брюховецький, Бешенцев) Основними причинами вчинення протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, віра в безкарність, вживання спиртних напоїв, наркотичних речовин, безконтрольність з боку вихователів та недостатній рівень профілактичної роботи. Беручи до уваги зазначене та наказ Міністерства №888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року», пріоритетними в роботі навчальних закладів залишаються:

 - упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних дій;

 - використання інтерактивних педагогічних технологій на уроках та позаурочній діяльності;

 - впровадження самоврядування в навчально-виховний процес;

 - ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності, утвердження здорового способу життя;

 - запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості;

 - створення позитивного мікроклімату.

 Аналіз контингенту показав, що в ліцеї навчаються діти з кризових сімей, педагогічно занедбані діти. З метою підтримки таких учнів педагогічному колективу необхідно здійснювати:

 - внутрішній облік учнів, які потребують посиленої уваги.

 - інформування ССД, ОСССДМ про випадки порушення прав неповнолітніх;

 - розробити плани психолого-педагогічного супроводу таких дітей;

 - керівникам груп контролювати відвідування такими учнями занять та якість навчання;

 - активно залучати учнів до громадської та гурткової роботи.

 Практика показує, що якщо заняття гуртків організовані цікаво, якщо керівник знайшов спільну мову з вихованцями, діти із задоволенням відвідують такі гуртки і результативність такої роботи висока. Про це свідчать призові місця та отримані дипломи в обласних конкурсах «Місто майстрів», «Надія-Молодість-Майбутнє». За підсумками обласних змагань з 9 видів спорту, наш ліцей зайняв 2 місце, набравши 53 бали проти 55 – у переможця. Разом з цим було вказано, що лише у одному виді спорту виступила команда дівчат. Потрібно врахувати ці недоліки і в новому навчальному році активно залучати дівчат до спортивно-масової роботи.

 3. Особливої уваги набуває питання патріотичного виховання підростаючого покоління. У зв’язку з цим заплановано заходи до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, виводу військ з Афганістану, передбачено проведення заходів з патріотичного виховання, акцій «Ветеран», «Турбота».

 4. Важливим завданням є підготовка підростаючої молоді до дорослого життя. Практичним психологом розроблено цикл занять, які проводяться з випускниками і направлені на соціалізацію учнів, пристосування їх до нових умов життя, прищеплення сімейних цінностей.

 

Важливо ознайомитись!

 

- Методичний посібник "Нотатки класного керівника ПТНЗ"

- Семінар-практикум "Конфліктні ситуації «Вчитель -учень» і шляхи їх вирішення"

 

 


Волонтерські акції у Цюрупинському професійному ліцеї

Narodniy ruh Ukrayini za perebudovu 2З метою виховання справжніх патріотів України, національних почуттів в учнівської молоді, в ЦПЛ за ініціативою лідерів учнівського самоврядування 30 вересня 2014р. було організовано і проведено акції «Ми – діти незалежної України», «Допоможемо боронити Україну». В рамках акцій учнівськими групами були випущенні стіннівки та соціальні постери. Кожний учень мав змогу залишити свої побажання країні на стіннівках.

В рамках акції «Допоможемо боронити Україну» учні зібрали 125 мішків для українських блок-постів, писали листівки із побажаннями військовим в зону АТО. Ніхто не залишився байдужим, всі учні підтримали ініціативу лідерів учнівського самоврядування та прийняли участь в акції.

Dopomozhemo boroniti Ukrainu 1Dopomozhemo boroniti Ukrainu 2Narodniy ruh Ukrayini za perebudovu 3Narodniy ruh Ukrayini za perebudovu 4

 

«Допоможемо боронити Україну»

BTRВ ці нелегкі часи для України, коли кожен патріот і громадянин повинен стати частиною однієї української родини та допомогти боронити єдність та незалежність держави, учні 811 групи ліцею під керівництвом майстра виробничого навчання Карась В.Г. допомагають ремонтувати машини з передової: БТРи та іншу техніку на базі ПП МТВ «АВТО», яке безкоштовно надає матеріально-технічне забезпечення. У нагоді стали знання майстра, який у минулому був танкістом і знається на військовій техніці.

 

 Допомога переселенцям з Донбасу

dop peresel 1В ліцеї протягом листопада-грудня 2014року було організовано пункт прийому теплих речей для переселенців з Донбасу, предметів гігієни, канцелярських товарів. Не залишились осторонь  учні, педагоги, працівники ліцею. Зібрані речі були передані до районного відділення Червого Хреста.

 

 Акція  "Допоможемо боронити Україну"

Учні 811 групи в рамках акції «Допоможемо боронити Україну» розпочали ремонт автомобілю, який приватний підприємець передав для потреб АТО. Хлопці працюють натхненно, бо відчувають свою причетність до великої справи – боронити свою рідну землю від ворога.
Відеосюжет 5 каналу.

Акція «Доктор Клоун»

Doc kloun 2014 3Волонтерами ліцею 10.12.2014р. було організовано та проведено акцію «Доктор Клоун». Учні підготували конкурсно-розважальну програму «Подаруй посмішку дітям» для маленьких мешканців комунального закладу Херсонської обласної ради «Цюрупинського дитячого будинку-інтернату» для дітей-інвалідів. Позитивні емоції та посмішки на дитячих обличчях стали найкращою винагородою для волонтерів.

Doc kloun 2014 1Doc kloun 2014 2

 

Акція «Допоможемо боронити Україну» (частина 2)

До Цюрупинського професійного ліцею звернулися активісти ЦО "Олешківський спас" з проханням відремонтувати автомобіль для бійців української армії з 55-ої артбригади. Допомогти у ремонті з ентузіазмом погодилися учні та майстри ліцею. За короткий термін вдалося відремонтувати автомобіль і 04.01.2015 він вже поїхав до зони бойових дій.

ATO 1ATO 2

 

Акція «Допоможемо боронити Україну» (частина 3)

GAZ66В рамках акції учні Цюрупинського професійного ліцею протягом грудня-січня відремонтували автомобіль ГАЗ-66, який буде використано для потреб армії.

У січні 2015р. дівчата-швачки отримали замовлення від приватного підприємця-волонтера на пошив маскувальних костюмів для військових. Матеріал для виготовлення збирали всі гуртом. Робота триває. Дівчата розуміють всю важливість своєї роботи та усвідомлюють свою причетність до великої справи захисту єдності країни.

Specodyag 1 Specodyag 2

Акція «Допоможемо боронити Україну» (частина 4)

chast 4 3До активістів суспільного об'єднання "Олешківський спас" звернувся цюрупинчанин, боєць добровольчого батальйону "Айдар". У боях на передовий їхній автомобіль був ушкоджений осколками від снарядів супротивника. Хлопця відпустили додому на кілька днів перевести дух, провідати рідних і попросили по можливості відремонтувати транспортний засіб.

Традиційно на допомогу військовим і громадським працівникам прийшли майстри виробничого навчання з учнями Цюрупинского професійного ліцею та місцеві працівники культури.chast 4 2

На недавньому благодійному заході в РДК ім. Тараса Шевченко на згадку про "героїв небесної сотні" проводилася акція по збору засобів для допомоги воїнам у зоні АТО. Гроші передані бійцеві на покупку запасних частин для даного транспортного засобу. Робота закипіла не покладаючи рук! Волонтери знаходять необхідні деталі й привозять їх у майстерню, майстри з учнями професійного ліцею все це міняють, а сам ремонт виконується за зібрані гроші під час благодійної акції й небайдужої позиції жителів Цюрупинськ.

 chast 4 1chast 4 4

Лист на фронт

Учні Цюрупинського професійного ліцею підготували спільний лист з побажаннями воїнам батальйону «Айдар», які захищають цілісність країни на Сході. Головне, що просили передати – повертатися живими з перемогою. Лист – послання передали представнику добровольчого батальйону, машину якого ремонтували в майстерні ліцею.

list na front 1list na front 2list na front 3

Акція турбота

12.03.2015 року в рамках проведення волонтерської акції «Турбота», учні ліцею підготували концертну програму «З весною у серці». Для маленьких мешканців будинку інвалідів були представлені номери художньої самодіяльності, цікаві конкурси та вручені призи. На завершення зустрічі пролунала пісня від вихованця дитячого будинку, яка об'єднала всіх учасників концерту.

Turbota 1Turbota 2Turbota 3Turbota 4

Акції «Вічний вогонь», «Ветеран»

Кожного року, напередодні святкування Дня Перемоги, активісти самоврядування, члени волонтерського загону «Прометей» проводять акції «Вічний вогонь» та «Ветеран». Цей рік не став виключенням. Учні впорядкували могили загиблим воїнам на території кладовища у с. Саги. Було надано допомогу по господарству свідку бойових дій, Гуляєву Олександру Ігнатовичу, привітали солодощами члена Ради ветеранів Цюрупинського району Грибкову І.І.Війна скінчилася 70 років тому, але час не зміг зменшити болю. Подвиг наших співвітчизників назавжди залишиться у серцях підростаючого покоління. Приходить переконання, що лише там, де пам’ятають про загиблих,є ті, хто захищає живих.

Veteran 2015 1 Veteran 2015 2Veteran 2015 3Veteran 2015 4Veteran 2015 5


Національне виховання (презентація в картинках)

Патріотичне виховання (частина 1)

Патріотичне виховання (частина 2)

Патріотичне виховання (частина 3)